the secret
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

the secret

METIN2GR THESECRET
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 8:56 pm

Ο Αβραάμ Λίνκολν εκλέχθηκε στο Κονγκρέσο το 1846.
- Ο John Kennedy εκλέχθηκε στο Κονγκρέσο το 1946.

- Ο Αβραάμ Λίνκολν εκλέχθηκε πρόεδρος το 1860.
- Ο John Kennedy εκλέχθηκε πρόεδρος το 1960.

- Και οι δύο ενδιαφέρονταν πολύ για τα κοινωνικά δικαιώματα.
- Και των δύο οι γυναίκες έχασαν τα παιδιά τους όταν ζούσαν στο Λευκό Οίκο.

- Και οι δύο πυροβολήθηκαν Παρασκευή.
- Και οι δύο πυροβολήθηκαν στο κεφάλι.

- Η γραμματέας του Αβραάμ Λίνκολν ονομαζόταν Kennedy.
- Η γραμματέας του John Kennedy ονομαζόταν Λίνκολν.

- Και οι δύο δολοφονήθηκαν από Νότιους
- Και τους δύο τους διαδέχτηκαν Νότιοι που ονομάζονταν Johnson.

- Ο Adrew Johnson, ο οποίος διαδέχτηκε τον Λίνκολν, είχε γεννηθεί το 1808.
- Ο Lyndon Johnson, ο οποίος διαδέχτηκε τον Kennedy, είχε γεννηθεί το 1908.

- Ο John Wilkes Booth, ο δολοφόνος του Λίνκολν, είχε γεννηθεί το 1839.
- Ο Lee Harvey Osvald, ο δολοφόνος του Kennedy, είχε γεννηθεί το 1939.

- Και οι δύο δολοφόνοι ήταν γνωστοί με τα ονόματα τους.
- Και τα δύο ονόματα αποτελούνται από 15 γράμματα.

- Ο Λίνκολν πυροβολήθηκε σε ένα θέατρο που λεγόταν "Ford".
- Ο Kennedy πυροβολήθηκε σε ένα αμάξι που λεγόταν "Λίνκολν", κατασκευασμένο από τη "Ford".

- Λίνκολν πυροβολήθηκε σε ένα θέατρο και ο δολοφόνος του έτρεξε και κρύφτηκε σε μία αποθήκη.
- Ο Kennedy πυροβολήθηκε από μία αποθήκη και ο δολοφόνος του έφυγε τρέχοντας.

Τυχαίο?Δε νομίζω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 8:57 pm

Ο κανόνας λέει ότι αν σε ένα άγαλμα εφίππου το άλογο έχει και τα δύο μπροστινά πόδια στον αέρα, ο ιππέας πέθανε στην μάχη. ¶ν το άλογο έχει μόνο το ένα πόδι στον αέρα, ο ιππέας ιπέκυψε στα τραύματα του στην διάρκεια κάποιας μάχης. Τέλος αν το άλογο στηρίζεται και στα τέσσερα του πόδια, ο ιππεας πέθανε από φυσιολογικά αίτια!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 9:00 pm

ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΣΠΙΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ
Πατάτες με... προφύλαξη

Η αστυνομία της Ελβετίας ερευνά την υπόθεση ενός 7χρονου κοριτσιού το οποίο ανακάλυψε ένα προφυλακτικό μέσα σε παιδικό γεύμα της γνωστής αλυσίδας Μc Donald's. H αστυνομία του Fribourg ανέφερε ότι η μητέρα του κοριτσιού κάλεσε τις αρχές, αφότου η 7χρονη βρήκε το... επίμαχο αντικείμενο μέσα στις τηγανητές πατάτες του γεύματος.

Η αστυνομία ερευνά από που προήλθε το προφυλακτικό και πώς κατέληξε στο "Happy meal".Παράλληλα, εξέτασαν εάν μπορούσε να προκαλέσει πρόβλημα υγείας. Τα ελβετικά Mc Donald's αρνήθηκαν να σχολιάσουν το περιστατικό, καθώς η έρευνα συνεχίζεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25, 2010 9:02 pm

Μαμά σου πήρα εκσκαφέα!

Μία τρίχρονη από τη Νέα Ζηλανδία, η Πίπι Κουίνλαν, ξύπνησε τους γονείς της για να τους ανακοινώσει ότι είχε αγοράσει σε δημοπρασία στο Ιντερνετ έναν εκσκαφέα στην τιμή των 12.200 δολαρίων.

Η μικρή αποφάσισε να παίξει με τον υπολογιστή την ώρα που οι γονείς της κοιμούνταν στο σπίτι της οικογένειας στο Στάνμορ Μπέι, κοντά στο Οκλαντ, έγραψαν οι Rodney Times.

Εντόπισε την ιστοσελίδα δημοπρασιών TradeMe της Νέας Ζηλανδίας, την οποία είχε επιλέξει η μητέρα της και με μερικά κλικ στο ποντίκι, έκανε άθελά της την υψηλότερη πλειοδοσία για τον εκσκαφέα τύπου Kobelco. Όταν η μητέρα της, Σάρα Κουίνλαν, ξύπνησε και άνοιξε τον υπολογιστή της, έπαθε σοκ.

"Βρήκα ένα email από το TradeMe στο οποίο με ενημέρωναν ότι είχα κερδίσει σε μία δημοπρασία και ένα άλλο email από τον πωλητή, το οποίο έγραφε "νομίζω ότι θα τον αγαπήσεις αυτόν τον εκσκαφέα", είπε η Κουίνλαν στην εφημερίδα.

Θεώρησε ότι προφανώς θα είχε κερδίσει κάποιο παιχνίδι Lego, το οποίο είχε αναζητήσει και κατάλαβε τι είχε συμβεί μόνο όταν "πήγα πίσω και ξαναδιάβασα τα emails μου και τότε διαπίστωσα ότι μου ζητούσαν 12.200 δολάρια. Επαθα το μεγαλύτερο σοκ της ζωής μου".

Τότε κάλεσε άμεσα την εταιρία TradeMe και τον πωλητή για να αναφέρει τί είχε κάνει η κόρη της.Τώρα πλέον, έγραψε η εφημερίδα, οι γονείς απομάκρυναν τον υπολογιστή και τον τοποθέτησαν σε σημείο που να μην τον φθάνει η Πίπι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
agrotis




Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 27

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 6:15 pm

Πολυ παραξενο για μενα επειδη εχει αναπτυχθει πολυ η τεχνολογια τελευταια




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SiSaKi




Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Τόπος : Aθηνα

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 6:16 pm


Σοκ έχει προκαλέσει στις ΗΠΑ μια φωτογραφία ενός παιδιού μόλις 11 μηνών το όποιο όπως φαίνεται καπνίζει από ένα μπόνγκ. Η φωτογραφία ανέβηκε στο facebook από τη μόλις 19 ετών μητέρα του παιδιού και δείχνει τον βρέφος να κάθεται οκλαδόν στο πάτωμα φορώντας ένα μπλε μπλουζάκι και την πάνα του. Ο μικρός....



φαίνεται να έχει βάλει στο στόμα του το μπόνγκ και να καπνίζει!

Οι οργανώσεις προστασίας στο Φλόριντα έχουν ξεσηκωθεί με τη μητέρα του παιδιού όταν διέρρευσαν οι φωτογραφία στο διαδίκτυο.

Η 19χρονη υπερασπίστηκε τις ενέργειές της, ισχυριζόμενη ότι δεν υπήρχαν ναρκωτικά ή καπνός μέσα στο μπονγκ και ότι το παιδί της δεν ανάπνευσε τον καπνό.

Ο Τζον Χάρελ αξιωματικός προστασίας των παιδιών από το τμήμα της Φλόριντα δήλωσε ότι έχει ξεκινήσει μια έρευνα για τις δράσεις της μητέρας.

Η μητέρα μπορεί να αντιμετωπίσει σοβαρές κατηγορίες, αν στο μπονγκ ανακαλυφθεί ότι υπήρχε μαριχουάνα.

Η μητέρα μίλησε στο...
Channel 4, μέσω του σάιτ κοινωνικής δικτύωσης Facebook, και επέμεινε ότι οι εικόνες ήταν ένα αστείο.

"Ξέρω ότι αυτό που έκανα ήταν ηλίθιο, αλλά ποτέ δεν θα έβαζα το παιδί μου σε κίνδυνο", δήλωσε χαρακτηριστικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 6:58 pm

Sisaki ri3e mia matia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 7:05 pm

Ένας στους 4 αμερικανούς έχουν εμφανιστεί στην τηλεόραση!

· Aν και ο πληθυσμός της Kίνας ξεπερνά το 1 δισεκατομμύριο, τα επίθετα είναι κάτι περισσότερο από διακόσια.

· Αν χαθεί η πίεση της καμπίνας ενός αεροπλάνου, ο επιβάτης μπορεί να διατηρήσει τις αισθήσεις του μόλις για 18 δευτερόλεπτα..

· Απ' όλες τις φυλές του πλανήτη, οι μόνοι που δεν χρησιμοποιούν τη φωτιά είναι οι Adaman και οι Πυγμαίοι.

· Αράπικα φιστίκια είναι ένα από τα συστατικά του δυναμίτη!

· Εάν μασάς τσίχλα ενώ καθαρίζεις κρεμμύδια δεν κλαις!

· Είναι αδύνατον να αυτοκτονήσεις κρατώντας την αναπνοή σου.

· Είναι αδύνατον να φταρνιστείς με τα μάτια ανοιχτά.

· Ένα από τα πιο... δυσκολοχώνευτα επαγγέλματα υπήρξε το 18ο αιώνα στην Αγγλία. Πιο συγκεκριμένα, στις παράνομες λέσχες της εποχής ένας υπάλληλος ήταν επιφορτισμένος με την υποχρέωση να... καταπιεί τα ζάρια, σε περίπτωση που εισέβαλε η αστυνομία.

· Ένας κεραυνός χτυπά κατά 6 φορές περισσότερο άντρες από ότι γυναίκες!

· Η Βίβλος είναι το βιβλίο που κλέβουν πιο συχνά στην Αμερική!

· Η Γη αυξάνει το βάρος της (καθημερινά) κατά 100 τόνους λόγω της πτώσης αστρικής σκόνης στην επιφάνειά της.

· Η γιαπωνέζικη πολεμική επιχείρηση "Fu-Go" είχε ως στόχο να πλήξει το εσωτερικό των Η.Π.Α. με 9.000 μπαλόνια από ριζόχαρτο, γεμάτα υδρογόνο. Τελικά, μόνο ένα πέτυχε την αποστολή του, σκοτώνοντας μια γυναίκα και πέντε παιδιά στο Όρεγκον!

· Η γλώσσα μια καμηλοπάρδαλης έχει το ίδιο μήκος με τη διάμετρο μιας 21'' τηλεόρασης!

· Η καλντέρα στη Σαντορίνη είναι η μεγαλύτερη στον κόσμο. Έχει 300 μέτρα ύψος και 11 χιλιόμετρα διάμετρο.

· Η καμηλοπάρδαλη καθαρίζει τα αφτιά της με την γλώσσα της!

· Η καρδιά της γαρίδας βρίσκεται στο κεφάλι της!

· Η καρδιά του σκύλου χτυπά 40 φορές περισσότερο από την δική μας!

· H κάρτα του Al Capone έγραφε πως είναι πωλητής επίπλων.

· Η μνήμη του χρυσόψαρου διαρκεί περίπου 3 δευτερόλεπτα.

· Η Παρασκευή και 13 θεωρείται άτυχη μέρα, γιατί την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου του 1307 ο Πάπας, σε συνεννόηση με τον βασιλιά της Γαλλίας, εξέδωσε μυστική διαταγή θανάτωσης των Ναϊτών Ιπποτών.

· Η πρωτεύουσα της Βολιβίας, Λα Πας, η οποία βρίσκεται σε υψόμετρο 4.000 μέτρων, είναι σχεδόν άφλεκτη. Η περιεκτικότητα του αέρα σε οξυγόνο είναι τόσο μικρή, που μόλις και μετά βίας μπορεί να συντηρήσει τη φωτιά.

· Η πρώτη βόμβα υδρογόνου ζύγιζε 65 τόνους και είχε το κωδικό όνομα "Ivy Make". Η ρίψη της έγινε το 1952 και η έκρηξη ήταν τόσο δυνατή, που εξαφανίστηκε κυριολεκτικά ένα από τα νησιά Μάρσαλ!

· Η πρώτη διαφήμιση προφυλακτικών εμφανίστηκε στο περιοδικό "Τάτλερ", στο τεύχος της 12ης Μαΐου του 1709. Η τότε ονομασία τους ήταν "μηχανές που προστατεύουν από τα τραύματα της αγάπης"!

· Η υψηλότερη θερμοκρασία που έχει καταγραφεί είναι 57,8 βαθμοί Κελσίου. Μάλιστα, σημειώθηκε δύο φορές: στις 13 Σεπτεμβρίου του 1922, στην Αλ Αζίζια της Λιβύης, και στις 11 Αυγούστου του 1933, στο Σεν Λούις του Μεξικού.

· Η χαμηλότερη θερμοκρασία που σημειώθηκε ποτέ στη γη είναι -89,2 βαθμούς Κελσίου (Ανταρκτική 1983)

· Η χειραψία παλιά γινόταν για να δείχνει κανείς πως είναι άοπλος!

· Κάθε 30 δευτερόλεπτα κατατίθεται μία μήνυση στις ΗΠΑ.

· Κάθε στιγμή το 70% των οδηγών του κόσμου υπερβαίνουν το όριο ταχύτητας!

· Κατά τον Μεσαίωνα, τα ζώα δικάζονταν ακόμη και με την ποινή του θανάτου. Το 1386, ένα γουρούνι καταδικάστηκε σε απαγχονισμό (και αφού νωρίτερα του είχαν κόψει τα πόδια), με το αιτιολογικό της δολοφονίας ενός κοριτσιού. Πριν την εκτέλεση, είχαν ντύσει το γουρούνι με τα ρούχα του θύματος.

· Μαφία (MAFIA) σημαίνει: Morte Allafrancia Italia Anela, δηλαδή: Θάνατος στη Γαλλία είναι της Ιταλίας ο πόνος!

· Με εξαίρεση τις σημαίες της Ελβετίας και του Βατικανού που είναι τετράγωνες, οι σημαίες όλων των άλλων χωρών είναι ορθογώνιες παραλληλόγραμμες.

· Μετά την περίφημη εισβολή των Η.Π.Α. στην Γρενάδα, τον Οκτώβριο του 1983, ο αμερικανικός στρατός έκανε 9.000 παρασημοφορήσεις. Αν και στην απόβαση συμμετείχαν μόνο 7.000 άνδρες...

· Μέχρι τον 7ο μήνα της ζωής του, ένα μωρό έχει την δυνατότητα να αναπνέει και να καταπίνει ταυτόχρονα. Ένας ενήλικας δεν μπορεί να το κάνει ποτέ αυτό.

· "Μικρό παιδί" και "Χοντρός άντρας" ήταν οι κωδικές ονομασίες που είχαν δώσει οι Αμερικανοί στις ατομικές βόμβες που έριξαν στη Χιροσίμα (6/8/45) και στο Ναγκασάκι (9/8/45)

· Ο αναπτήρας εφευρέθηκε πριν από τα σπίρτα.

· Ο Βασιλίσκος, ένα είδος σαύρας που ζει στην Νότιο Αμερική, μπορεί να περπατάει πάνω στο νερό, καθώς κινείται τόσο πολύ γρήγορα που δεν υπάρχει κίνδυνος να βουλιάξει.

· Ο γεωσκώληκας έχει 5 καρδιές!

· Ο ελέφαντας δεν φοβάται τα ποντίκια!

· Ο ελέφαντας είναι το μόνο ζώο με 4 γόνατα!

· Ο ελέφαντας είναι το μόνο θηλαστικό που δεν μπορεί να πηδήξει!

· O Λουδοβίκος ο 14ος της Γαλλίας έκανε μπάνιο μόνο μια φορά τον χρόνο.

· Ο Ντεκάρτ ανακάλυψε το "Σύστημα Συντεταγμένων", παρατηρώντας μια μύγα να περπατάει σ' ένα ταβάνι με πλακάκια.

· O μέσος άνδρας βγάζει σε τριάντα χρόνια γύρω στο ένα κιλό γένια.

· Ο Μότσαρτ δεν είχε πάει σχολείο!

· Ο παράνομος τζόγος είναι πολύ διαδεδομένος στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, σε σημείο που οι ετήσιες εισπράξεις του ξεπερνούν τα συνολικά έσοδα των μεγαλύτερων βιομηχανιών της χώρας. Αντίθετα, οι Εσκιμώοι είναι ο μοναδικός λαός της γης που δεν ασχολείται με τυχερά παιγνίδια.

· Ο πληθυσμός των προβάτων στην Αυστραλία είναι κατά 10 φορές μεγαλύτερος από των ανθρώπων!

· Ο συνολικός αριθμός των τερμιτών που ζουν στον πλανήτη μας είναι δεκαπλάσια του πληθυσμού της γης!

· Ο χρυσός είναι το μοναδικό μέταλλο το οποίο δεν σκουριάζει ακόμη κι όταν θαφτεί κάτω από τη γη για χιλιάδες χρόνια.

· Οι γάτες μπορούν να βγάλουν 100 φωνητικούς ήχους, ενώ τα σκυλιά 10.

· Οι γρύλοι ακούν μέσω τον γόνατων τους

· Οι γυναίκες ανοιγοκλείνουν τα μάτια τους 2 φορές συχνότερα απ' ότι οι άντρες.

· Οι δεξιόχειρες ζουν κατά μέσο όρο 9 χρόνια περισσότερο από τους αριστερόχειρες!

· Οι επιβάτες τις πρώτης θέσης λαμβάνουν τρεις φορές περισσότερο οξυγόνο απ' τους επιβάτες της οικονομικής θέσης. Ο πιλότος του αεροπλάνου λαμβάνει 10 φορές περισσότερο οξυγόνο απ' όλους.

· Οι επιστήμονες πίστευαν κάποτε πως αν ποτέ έφτιαχναν μια ατομική βόμβα, αυτή θα ήταν τόσο μεγάλη, που θα έπρεπε να μεταφερθεί στο στόχο με πλοίο. Σήμερα υπάρχουν πυρηνικές βόμβες ισχύος 1 κιλοτόνου, οι οποίες ζυγίζουν περίπου 6 κιλά.

· Oι HΠA αγόρασαν την Aλάσκα από την Ρωσία προς 2,5 δεκάρες το στρέμμα και το Μανχάταν από τους Ινδιάνους με 24 δολάρια.

· Οι νυχτερίδες πάντα στρίβουν αριστερά μόλις βγαίνουν από μια σπηλιά!

· Οι περισσότεροι άνθρωποι περπατάνε 185.000 χλμ. κατά την διάρκεια της ζωής τους, τεσσερισήμισι φορές, δηλαδή, τον γύρο του κόσμου.

· Πριν το θρίαμβο του Κώστα Κεντέρη, οι Αμερικανοί ήταν αήττητοι στα 200 μ. από το 1976.

· Στα αντρικά πουκάμισα τα κουμπιά βρίσκονται στη δεξιά πλευρά, στα γυναικεία στην αριστερή!

· Στην Κίνα γιορτάζουν τα γενέθλια μόνο κάθε δέκα χρόνια!

· Στην Κίνα η νύφη ντύνεται στα κόκκινα και όχι στα λευκά!

· Στην "Τορά", τον εβραϊκό νόμο που αποτελείται από τα πρώτα 5 βιβλία της Βίβλου, υπάρχουν 613 εντολές, από τις οποίες οι 365 είναι απαγορεύσεις!

· Τα κραξίματα της πάπιας δεν έχουν αντίλαλο.

· Τα μάτια μας έχουν πάντα το ίδιο μέγεθος εκ γενετής, αλλά οι μύτες και τα αυτιά μας συνέχεια μεγαλώνουν

· Τα μήλα είναι αποτελεσματικότερα από την καφεΐνη στο να κρατούν τους ανθρώπους ξύπνιους το πρωί.

· Τα χαρτονομίσματα δεν κατασκευάζονται από χαρτί -όπως πιστεύουν πολλοί. Στην πραγματικότητα είναι 74% βαμβάκι και 25% λινό.

· Το 1608, ο Τζώρτζ Κένταλ ήταν ο πρώτος κρατούμενος που εκτελέστηκε στις Η.Π.Α. Έκτοτε, έχουν εκτελεστεί 19.200 άνθρωποι.

· Το 1800 οποιοσδήποτε δεν είχε καταφέρει να αυτοκτονήσει στη Αγγλία καταδικαζόταν σε θανατική ποινή!

· Το 1956, οι Ολυμπιακοί Αγώνες διεξήχθησαν στην Μελβούρνη. Όχι όμως και τα αγωνίσματα της ιππασίας, τα οποία, εξαιτίας μιας μεγάλης επιδημίας που αποδεκάτιζε τα ζώα στην Αυστραλία, έγιναν στην Σουηδία.

· Το 1967, το εσωτερικό σημείωμα της CIA που αναφερόταν στα σχέδια για τη δολοφονία του Φιντέλ Κάστρο περιλάμβανε 133 σελίδες.

· Το 62 μ.Χ., ο Νέρωνας έστειλε σκλάβους στα Απέννινα Όρη, για να του φέρουν φρέσκο χιόνι. Όταν επέστρεψαν οι σκλάβοι, ο Νέρωνας πήρε το χιόνι, πρόσθεσε φρούτα και μέλι και το έφαγε ως παγωτό.

· Το 90% των πληροφοριών που συλλέγουν και αναλύουν οι άνθρωποι της CIA προέρχεται από "ανοιχτές" πηγές, όπως είναι τα τηλεοπτικά δίκτυα, οι εφημερίδες, τα περιοδικά, κτλ.

· Το ανθρώπινο σώμα έχει 45 μίλια νεύρα.

· Το λαμπερότερο μέρος της Γης που φαίνεται από το Διάστημα είναι το Las Vegas.

· Το νομικό καθεστώς για τη γυναίκα, στην Ελλάδα, προσδιοριζόταν έως το 1975 από τον Αστικό Κώδικα του 1940 (έργο του Μεταξά). Εκεί καθοριζόταν ότι "ο άνδρας είναι η κεφαλή της οικογένειας" και ότι "επί διαφωνίας, υπερισχύει η γνώμη του ανδρός".

· Το πιο δυνατό ζώο είναι ένα ...σκαθάρι (Scarabaeidae) που συναντάται κυρίως σε τροπικές ζώνες. Μετρήθηκε ότι μπορεί να σηκώσει 850 φορές το βάρος του. Σαν να σήκωνε ένας μέσος άνθρωπος 64 τόνους..

· Τουλάχιστον άλλοι 9.000.000 άνθρωποι έχουν γενέθλια την ίδια μέρα με εσένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SiSaKi




Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Τόπος : Aθηνα

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 12:07 am

kala e megalo allani apo mwro afto sta 12 8a to riksei sto strifto k sta 15 8a piasei nargile geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxontasxaos

arxontasxaos


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Lamia

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 7:38 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxontasxaos

arxontasxaos


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Lamia

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: MIAS KAI ANAFERAME PARAKSENA EINAI MERIKES FOTO POLI SPANIES SE ENA PARAKSENO THEMA EGO APLOS SAS BAZO TIN YPOPSIA ME STOIXEIA PANTA !!!!    ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 7:49 am

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Eggrafopaidiatou83

Uploaded with ImageShack.us
ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Spanioerotimatologio1

Uploaded with ImageShack.us
ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Spanioerotimatologio2

Uploaded with ImageShack.us
ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Spanioerotimatologio3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roi

Roi


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Τόπος : ΟΠΟΥ...

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 6:50 pm

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΚΟ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑ ΒΛΕΠΩ...ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΩΣΤΕ.ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΝΤ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΝΤΙΓΚΟ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΟΥΝΕ ΑΡΑΓΕ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxontasxaos

arxontasxaos


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Lamia

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 8:24 pm

AYTO TO THEMA PROOIPOIRXE TOU XARDABELA ROH Smile

DYSTHXOS KAI O XARDABELAS SE MIA MIKRH EREYNA POU EKANE EFTASE SE ENA SIMEIO KAI META STAMATHSE TIN EREYNA

EPEIDH DEXTHKE APEILES APO ( EKSO ) Smile

YPARXOUN OMOS EREYNHTIKES OMADES OPOU EXOUN FTASEI TO THEMA SE ENA KALO SHMEIO OMOS GIA LOGOUS ASFALEIAS OI PLIROFORIES EINAI KLEISTES GIA TO KOINO KAI ANOIKTES MONO GIA TA SIGKEKRIMENA ATOMA .

OSO AFORA GIA OMADES E KLP EINAI MIA MIKRH APATH GIA NA POULSIOUN BIBLIA Smile

AMA PAME MESO LIAKOPOULOU EKEI LEGONTAI TA MISA ....

TI NA KANEI KAI AYTOS NA POYLHSEI THELEI EK TOU ASFALOUS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arxontasxaos

arxontasxaos


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Lamia

ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 1   ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!! Icon_minitimeΣαβ Αυγ 07, 2010 5:27 pm

1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ¨!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
the secret :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ-
Μετάβαση σε: